Strona główna
tel.: +48 504 640 132 email: chor@castellumcantans.pl
O NAS


Chór Zamku Kórnickiego Castellum Cantans powstał w 1999 roku z inicjatywy mieszkańców Kórnika, którzy postanowili odnowić i kontynuować długoletnią tradycję śpiewaczą, istniejącą w tym mieście.

Wizerunek artystyczny nadał chórowi dyrygent, prof. AM drab. Marek Gandecki, który pracował z zespołem od chwili jego powstania do 2013 r. Przez ten czas kształtował on i wyznacza jego artystyczną drogę poprzez dobór repertuaru, konsekwentną pracę nad interpretacją, brzmieniem i doskonaleniem możliwości wykonawczych chórzystów.
Współpraca z doświadczonym i uznanym dyrygentem pozwoliła na udział w licznych festiwalach, przeglądach i konkursach, na których otrzymywał wysokie oceny jurorów i nagrody.
Jesienią 2003 roku chór „Castellum Cantans” brał udział wraz z Chórem Akademii Ekonomicznej „Musica Viva”, solistami i Orkiestrą Kameralną w przygotowaniu utworu instrumentalno-wokalnego Messe de Requiem op. 48 Gabriela Faure, który został wykonany w poznańskiej Farze, podczas koncertu „Pamiętajmy o 13 grudnia”. Koncert spotkał się ze wspaniałym przyjęciem, potwierdzonym wieloma pochlebnymi recenzjami prasowymi i został wydany na płycie CD.
W dorobku nagraniowym chór Castellum Cantans ma jeszcze dwie płyty CD, wydane jesienią 2007 r.: „Czego chcesz od nas, Panie?”, z muzyką sakralną chóralną i organową oraz „Ciesz się, wesel, Betlejem”, zawierającą wybór kolęd.

Zespół współpracuje z Zamkiem Kórnickim, organizując w jego unikalnych wnętrzach koncerty z cyklu „Cztery Pory Roku”, a Kórnicka Kolegiata jest miejscem, dokąd chór każdego roku zaprasza publiczność na Koncerty Kolędowe jak również towarzyszy liturgii uroczystych mszy św. w okresie Triduum Paschalnego, Bożego Narodzenia oraz w innych ważnych momentach roku liturgicznego.
2014-04-07 |
2013-10-05 |
2015-01-18 |
2014-10-14 |
Jeżeli lubisz śpiewać, nie siedź w domu, spróbuj swoich możliwości, rozwijaj swoją pasję, dołącz do nas! Szanowni Państwo, Serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z muzyką na Dni Otwarte z chórem „Castellum Cantans”. Plan dni otwartych: Sobota 14 czerwca godz. 15.00 do 17:00 „Próba” możliwość uczestniczenia w próbie chóru, spotkania i porozmawiania z dyrygentem oraz fachowcem od emisji głosu, poznania nas członków chóru i obserwowania podczas pracy godz. 17.00 „Chór wczoraj, dziś, tutaj” Prelekcja odkrywająca kulisy sztuki wokalnej, pracy chóru, emisji głosu, interpretacji utworów oraz innych tajników sztuki dobrego śpiewania Spotkania odbędą się w sali domu parafialnego Sobota 28 czerwca godz. 18.00 Msza Św. w kolegiacie kórnickiej z udziałem chóru Po mszy około godziny 19:30 zapraszamy na piknik na Błoniach i wspólne śpiewanie przy ognisku. Serdecznie zapraszamy!
2014-05-31 |Aktualności
Dyrygent
O nas
Stowarzyszenie
Koncerty
Repertuar
Galeria
Nasze płyty
Kontakt
Statut


chor@castellumcantans.pl

tel: +48 504 640 132


Jeżeli chcesz być stale informowany o Naszym stowarzyszeniu zapisz się do newsletteraSzukasz nas na serwisie społecznościowym? Wystaczy kliknąć na ikonkę.
Realizacja: madsheep.org Copyright © 2012 Castellum cantans