Strona główna
tel.: +48 504 640 132 email: chor@castellumcantans.pl
O NAS

Kilka słow o chórze

Chór Zamku Kórnickiego Castellum Cantans powstał w 1999 roku z inicjatywy mieszkańców Kórnika, którzy postanowili odnowić i kontynuować długoletnią tradycję śpiewaczą, istniejącą w tym mieście.

Wizerunek artystyczny nadał chórowi dyrygent, prof. AM drab. Marek Gandecki, który pracował z zespołem od chwili jego powstania do 2013 r. Przez ten czas kształtował on i wyznacza jego artystyczną drogę poprzez dobór repertuaru, konsekwentną pracę nad interpretacją, brzmieniem i doskonaleniem możliwości wykonawczych chórzystów.
Współpraca z doświadczonym i uznanym dyrygentem pozwoliła na udział w licznych festiwalach, przeglądach i konkursach, na których otrzymywał wysokie oceny jurorów i nagrody.
Jesienią 2003 roku chór „Castellum Cantans” brał udział wraz z Chórem Akademii Ekonomicznej „Musica Viva”, solistami i Orkiestrą Kameralną w przygotowaniu utworu instrumentalno-wokalnego Messe de Requiem op. 48 Gabriela Faure, który został wykonany w poznańskiej Farze, podczas koncertu „Pamiętajmy o 13 grudnia”. Koncert spotkał się ze wspaniałym przyjęciem, potwierdzonym wieloma pochlebnymi recenzjami prasowymi i został wydany na płycie CD.
W dorobku nagraniowym chór Castellum Cantans ma jeszcze dwie płyty CD, wydane jesienią 2007 r.: „Czego chcesz od nas, Panie?”, z muzyką sakralną chóralną i organową oraz „Ciesz się, wesel, Betlejem”, zawierającą wybór kolęd.

Zespół współpracuje z Zamkiem Kórnickim, organizując w jego unikalnych wnętrzach koncerty z cyklu „Cztery Pory Roku”, a Kórnicka Kolegiata jest miejscem, dokąd chór każdego roku zaprasza publiczność na Koncerty Kolędowe jak również towarzyszy liturgii uroczystych mszy św. w okresie Triduum Paschalnego, Bożego Narodzenia oraz w innych ważnych momentach roku liturgicznego.
2018-04-18 |
2015-10-31 |
2015-02-03 |Aktualności
Dyrygent
O nas
Stowarzyszenie
Koncerty
Repertuar
Galeria
Nasze płyty
Kontakt
Statut


chor@castellumcantans.pl

tel: +48 504 640 132


Jeżeli chcesz być stale informowany o Naszym stowarzyszeniu zapisz się do newsletteraSzukasz nas na serwisie społecznościowym? Wystaczy kliknąć na ikonkę.
Realizacja: madsheep.org Copyright © 2012 Castellum cantans